• Router MESH Sunhans SHFiM2-Lite Wi-Fi AC 1200 Mbps SUNHANS

Symbol: MULRSHMESHLITE

Zestaw routerów do pracy w systemie MESH. 3 sztuki w komplecie, zapewniają mocny zasięg Wi-Fi w domach i mieszkaniach o powierzchni 100-300 m2.

Brak towaru
583.70
Wpisz swój e-mail
Opinie
Wysyłka w ciągu 48 godzin
Cena przesyłki 0
Paczkomaty InPost 0
Kurier Inpost 0
Odbiór osobisty 0
Poczta Polska 22
Dostępność 0 szt.
Waga 2 kg
Zostaw telefon

System MESH Sunhans SHFIM2-LITE | 3 urządzenia - jedna sieć | 2,4 + 5 GHz 1200 AC Wi-Fi

System MESH to nic innego jak zestaw routerów do użytku w domach, apartamentach, biurach, gdzie zasięg sieci Wi-Fi z jednego routera jest zbyt słaby. Idealne rozwiązanie dla osób średniozaawansowanych i laików w tematyce zarządzania sieciami i budowy dużej sieci bezprzewodowej. MESH zawiera trzy urządzenia w pakiecie, które są ze sobą już skonfigurowane i nie wymagają ingerencji użytkownika. Automatycznie łączą się ze sobą. Po zakupie wystarczy tylko wprowadzić ustawienia w router główny (opakowanie z oznaczeniem "mater"), skonfigurować się Wi-Fi i gotowe. Urządzenia same się połączą ze sobą i będzie można je rozstawić w dowolnych miejscach. Należy pamiętać jedynie o tym, aby każde z urządzeń było w zasięgu przynajmniej jednego z pozostałych - muszą stworzyć razem tzw. pajęczynkę sieciową.


Dlaczego warto wybrać MESH? Kiedy stosować takie rozwiązanie?

System ten warto stosować szczególnie w budynkach wolnostojących, które mają więcej niż jedną kondygnację. Od dawna wiadomo bowiem, że zasięg sieci Wi-Fi największe problemy ma, aby "przebić" się przez stropy. I wtedy do gry wchodzi system MESH: jedno urządzenie na parterze, drugie na piętrze, a trzecie np. w ogrodzie. Zestaw taki sprawdzi się też w jednopoziomowych budynkach o dużej powierzchni, gdy zasięg z jednego routera jest zbyt mały.


Poniżej przykładowa ilustracja z użyciem systemu MESH, jak rozmieścić urządzenia w budynku wielokondygnacyjnym:Podobieństwa między zestawem Lite i Pro:
- zestawy składają się z trzech urządzeń;
- pracują w dwóch zakresach: 2,4 i 5 GHz;
- mogą uzyskać przesył danych na poziomie 1200 Mb/s.

Różnice miedzy zestawem Lite i Pro:
- w Pro, każde urządzenie jest okrągłe i posiada zasilacz zewnętrzny, a w Lite główny router wygląda jak w Pro, a pozostałe są wpinane bezpośrednio w gniazdko prądowe;
- w Pro urządzenia są większe, mogą być łączone ze sobą bezprzewodowo lub kablowo (porty LAN i WAN), w Lite połączenie tylko bezprzewodowe.Powyżej przykładowe schematy ustawienia urządzeń MESH oraz połączenie bezprzewodowe (niebieskie oznaczenia) i przewodowe (rys. z prawej, czerwone linie).

Zarządzanie routerem głównym odbywa się przez przeglądarkę, pod adresem IP 192.168.8.1 (dane znajdują się na naklejce na dolnej części obudowy). Po połączeniu z urządzeniem i wejściu na podany adres IP, ukazują się nam poniższe strony:System SHFIM2 jest zbudowany w oparciu komponenty z najwyższej półki, producentem modułów i chipsetów jest Realtek, a samo wykonanie i spasowanie elementów to po prostu dobrze wykonana praca. Wewnątrz zastosowano anteny WHEMS, które uznane zostały za lepsze niż anteny zewnętrzne.
Do pobrania:
- instrukcja obsługi i konfiguracji w języku angielskim: https://dmtrade.pl/katalogi/sunhans/mesh/instr-eng.pdf
- specyfikacja techniczna SHFiM2-Lite w języku angielskim: https://dmtrade.pl/katalogi/sunhans/mesh/spec-lite-eng.pdf

Krótki przewodnik konfiguracji:
1. Podłączamy router główny do naszej domowej sieci (routera, switcha)
2. Łączymy się z nim bezprzewodowo (sieć z wyrazem "sunhans" w nazwie, bez hasła) lub przewodowo za pomocą kabla RJ45
3. Logujemy się do panelu zarządzania, pod adresem IP 192.168.8.1
4. Domyślne hasło logowania to 12345678
5. Konfigurujemy sieć według własnych preferencji - zapisujemy zmiany.
Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie
  • Producenci